Hava Yolu Taşımacılığı

Hava Yolu Taşımacılığı hizmetimizle tüm gönderileriniz hızlı, güvenli ve uygun fiyatlar ile uluslararası hava kargo firmaları ile alıcısına teslim edilir.

Servisimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin. Zamana duyarlı teslimat garantimizi ve benzersiz hizmet kalitemizi keşfedin.

Hava Yolu Kargo Servisi Nasıl Çalışır?

Uçak kargo taşımacılığının karmaşıklığını ve zaman yoğunluğunu bilen Avrupa Kargo , süreci basitleştirerek size kolaylık sağlar. Taleplerinize uygun olarak sunulan uçtan uca hava kargo servisimizle, Müşteri hizmetlerimizden ücretsiz bir teklif alabilirsiniz.

Hava Yolu Kargo Servisi ?

Hava kargo servisi, teslimat sürelerinin diğer taşıma yöntemlerine göre daha hızlı olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Özellikle uzak destinasyonlara yapılan gönderiler için uçak ile kargo gönderme çok daha etkilidir. Yurtdışı uçak kargo tarifeleri genellikle diğer taşıma türlerine nazaran daha yüksek olabilir. Ancak sunduğumuz rekabetçi tekliflerle sizin için en uygun fiyatları garantileyerek beklenmeyen ek ücretler olmadan gönderilerinizi gönderme imkanı sunuyoruz.

Hava Yolu Kargo Taşımacılığımızın Avantajları

Hava taşımacılığı, bir dizi üstün özellikle diğer taşıma yöntemlerinden ayrılır. Bu hizmet, özellikle hızlı taşımacılık gerektiren veya uzak destinasyonlara ulaşması gereken ürünler için bir numaralı seçenektir. İşte hava kargo hizmetimizin sunduğu başlıca avantajlar:

 1. Hızlı ; Karayolu veya denizyolu taşımacılığına kıyasla daha hızlı teslim süreleri sunar. Bu, uzak destinasyonlar veya acil nakliye ihtiyaçları için ideal bir seçenektir.
 2. Güvenli ; Güvenli taşımacılık sunarak hassas veya yüksek değerli ürünlerin nakliyesi için ideal bir çözüm oluşturur.
 3. Esnek Ölçüler ; Farklı boyut ve ağırlıklarda ürünlerin taşımacılığını mümkün kılarak geniş bir yelpazede hedeflere ulaşmayı sağlar.
 4. Ulaşılabilirlik ; +220 fazla ülkeye ve bölgeye yapılan gönderiler için uçak ile kargo çok daha etkili ve ulaşılabilir bir seçenektir.

Neden Hava Yolu Kargo Gönderilerinizde Avrupa Kargo’yu Seçmelisiniz?

Avrupa Kargo’nun hava taşımacılığı hizmeti, profesyonel ve deneyimli bir ekiple tüm süreci sizin adınıza yönetir. size özel kargo uçak fiyatlarına internet sayfamızdan hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ek ücretler veya gizli maliyetler yoktur sadece şeffaf ve gereksinimlerinize uygun seçenekler sunarız.

Hava Taşımacılığından Kimler Faydalanabilir ?

Hava taşımacılığı sektöründe, yurt dışı uçak kargo fiyatları taşıma hizmetlerinin türleri, taşınacak malların çeşitliliğine bağlı olarak değişir. Bu hizmetler genelde; bireysel gönderiler ve kurumsal gönderiler olarak iki ana kategoride sunulur.

Hava Kargo Sıkça Sorulan Sorular

Uçak Kargo Nedir?

Uçak kargo, hava yoluyla mal veya ürün taşımacılığını ifade eder. Bu nakliye yöntemi, hızlı ve uzun mesafeli gönderim gerektiren durumlar için mükemmeldir. Genel olarak perakende, teknoloji, numune, dokuman ve endüstriyel parçalar için hava kargo hizmetlerini sıklıkla kullanır.

Uçak Kargo Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Yurtdışına uçak kargo hizmetlerinin kullanılması genellikle aşağıdaki süreçleri içerir:

 • Gönderi, kargo şirketine veya havaalanına ulaştırılır.
 • Gönderilen malzeme, güvence altına alınmak üzere uygun bir şekilde paketlenir ve etiketlenir.
 • Paket, uçak kargo terminaline veya depolama alanına transfer edilir.
 • Gönderi, uçağın yük bölmesine yerleştirilir.
 • Uçak, belirlenen güzergahı izleyerek hedefe ulaşır.
 • Gönderi, varış yerindeki havaalanında uçaktan indirilir.
 • Gerekli teslimat işlemleri tamamlanır ve gönderi, alıcısına ulaştırılır.

Havayolu Taşımacılığı Dezavantajları Nelerdir?

 • Hava kargo, genellikle diğer taşımacılık seçeneklerine göre daha maliyetlidir. Büyük veya ağır eşyalar söz konusu olduğunda bu maliyet daha da artabilir.
 • Aşırı büyük veya ağır eşyaların hava kargo yoluyla taşınması genellikle mümkün olmayabilir. Bu yüzden, eşyaların boyutları ve ağırlıkları hava kargo için uygulanabilir standartlara uygun olmalıdır.
 • Hava kargo, kara veya deniz yoluyla nakliyeye kıyasla daha sınırlı esneklik sunar. Örneğin, kara taşımacılığı ile istediğiniz zaman seyahate başlayabilirsiniz ancak hava kargo önceden belirlenmiş uçuş programlarına bağlıdır.
 • Gümrük işlemleri, hava kargo taşımacılığında genellikle deniz veya kara taşımacılığına kıyasla daha karmaşık ve süreç odaklıdır. Bu nedenle işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yürütülmesi hayati önem taşır.
 • Hava kargo, diğer taşımacılık seçeneklerine göre potansiyel olarak daha fazla risk taşır. Özellikle uçak kazaları veya hava durumu ile ilgili sorunlar, hava kargo taşımacılığına ilişkin olası riskler arasındadır.

Hava kargonun bu olası dezavantajlarının ve risklerin işletmeler üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerin farkındayız ve bu nedenle hava kargo süreçlerinizi profesyonel ve etkili bir şekilde yönetmek için buradayız. Detaylı bilgi ve yardım için bizimle iletişime geçin.

Havayolu Taşımacılığında Yasak Olan Ürünler Nelerdir?

Havayolu taşımacılığı, güvenlik ve sağlık önlemleri sebebiyle bazı ürünlerin taşınmasını yasaklar. Bu yasaklar ülkeden ülkeye değişkenlik gösterebilir, ancak genellikle şunları içerir:

 • Asitler, alkali maddeler ve oksitleyiciler gibi kimyasalların hava yoluyla taşınması genellikle kabul edilmez.
 • Çeşitli bitki ve hayvan türlerinin hava yoluyla taşınması genellikle yasaktır.
 • Hava taşımacılığı, insan sağlığına zararlı olabilecek maddelerin taşınmasını yasaklar. Bu, çinko, kurşun, arsenik, civa gibi potansiyel olarak zehirli maddeleri içerir.
 • Benzin, aseton, propan gibi kendi kendine yanabilen maddelerin taşınması kabul edilmez.
 • Ateşli silahlar ve cephaneler kabul edilmez.
 • Uzun namlulu silahlar ve bunların aksesuarlarının taşınamaz.
 • Zehirli gazlar, aşırı radyoaktif maddeler gibi tehlikeli maddelerin taşınması yasaktır.

Taşıma Kuralları sayfamızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Uçak Kargo Fiyat Hesaplama Nasıl Yapılır?

Uçak kargo fiyat hesaplama yaparken dikkate alınması gereken önemli faktörler arasında paketin ağırlığı ve boyutları, varış noktası, teslim tarihi ve ek hizmet veya güvenlik gereksinimleri yer alır. Avrupa Kargo, bu bilgileri kullanarak size hızlı ve kolay bir şekilde uçak kargo hesaplama imkanı sunar. Sitemizdeki Fiyat Hesaplama sayfası üzerinden uçak kargo fiyat teklifi alabilirsiniz. Bu teklifler ayrıca gönderinizle ilgili ek bilgileri de içerir. Böylece neyin gönderilebileceğini ve ekstra maliyetlerin neler olabileceğini açıkça görürsünüz. Yurtdışı uçak kargo fiyatları, gönderinin boyutu, ağırlığı, teslimat yerine ve süresine, ek güvenlik veya özel hizmet ihtiyaçlarına göre farklılık gösterir. Dolayısıyla taşıma işlemlerinizin doğru ve düzgün gerçekleştirilmesi ve beklenmedik ücretlerle karşılaşmamak için tüm bilgileri sisteme doğru ve tam bir şekilde girmeniz çok önemlidir.