Responsive image

FRANSA KARGO

Her gün, Fransa ile Türkiye arasındaki bağı güçlendirmek için işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

Fransa'ya Uçak Kargo

Uçak Kargo ile Fransa'nın tüm şehirlerine ve kapıdan kapıya kargo hizmeti sunuyoruz.

Fransa'ya Kara Kargo

Kara Kargo ile Fransa'daki tüm adreslere kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz.

 

Fransa Kargo Hakkında İçerik !

Fransa Kargo  

Fransa Kargo

Türkiye’den Fransa’ya kargo gönderimi yapmak Avrupa Kargo sayesinde oldukça kolay hale geldi.

Yurtdışı hava kargo kullanımının her geçen gün artması, yurtdışı uçak kargo hizmeti veren firmamız uluslararası uçak filolarının genişlemesiyle birlikte zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo özellikle Fransa söz konusu olduğunda daha da önem taşıyor. Hafta içi hergün düzenli uçuşlar ile fransaya teslimatlarmız %90 seviyesinde ertesi gün yapılmaktadır.

Aynı zamanda Avrupa Kargo'nun özel kara araçları ile her hafta düzenli olarak Fransa'daki tüm adreslere kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz.


Fransa Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?  

Fransa Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza İletşim menüsünde çıkan "Kurye Çağır" veya "Teklif Al" formlarından birine Fransa’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Fransa’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Fransa kargonuzun yola çıkmaması için sebep kalmayacak.


Fransa Kargo Hesaplama Yöntemi

Fransa Kargo Hesaplama Yöntemi

Fransa kargo hesaplaması yapmak da fiyat hesaplama araçlarını kullanarak yapıldığında kolay hale geliyor.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Fransa’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Gönderinizin Hacimsel ağırlığını hesaplama ve çıkacak ücretleri görmek için tıklayınız.


Fransa Kargo Fiyat Hesaplama  


Fransa kargo fiyatlarının hesaplanmasını Avrupa Kargo üzerinden anlatacağız.

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza "Gönderi" menüsünde çıkan "Bireysel Gönderi" veya "Kurumsal Gönderi" sayfalarında çıkacak "Uçak Kargo Fiyat Hesaplama" bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Fransa’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Fransa kargonun örneğin Paris’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz.


Fransa Kargo Fiyatları


Fransa kargonuzun Uçak kargo göndereimi olarak 0.5 kg, 10 ve 20 kg’lık ücretini Avrupa Kargo’da birlikte hesaplayalım.

Kargonuz; 0.5 kg: 20 Euro | 10 kg: 120 Euro | 35 kg ve üzeri için : Kilo başı birim maliyetiniz 5 Euro olarak hesaplanır yani 40 Kg bir gönderimiz için 200 Euro (40x5€=200 €)- 50 Kiloluk bir gönderiniz için 250 (50x5€=250 €) Euro ödersiniz. * Tüm Fiyatları görüntülemek ‘Uçak Kargo Fiyat Hesaplama’ hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.


Fransa Kargo Gönderimi

Fransa Kargo Gonderimi

Fransa kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini alıp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Fransa gönderisinin alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…


Türkiye’den Fransa’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz Fransa kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Fransa’ya ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor. İstanbul’dan yola çıkan bir Fransa kargo sadece 24 saat içinde alıcısının elinde olabiliyor.

Fransa’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da etkili oluyor.


Türkiye’nin Her Yerinden Fransa’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan Paris’e, ya da Fransa’ya en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Kocaeli’den veya 3. sıradaki Bursa’dan, Fransa’nın en büyük ikinci kenti Marsilya’ya ya da Cannes’a, Lyon’a bir yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı Avrupa Kargo.

Avrupa Kargo Türkiye’den Fransa’nın her her adresine kargonuzu teslim ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.


Fransa Kargo Takibi

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip  alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız hizmetin kalitesini birebir  deneyimleyebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile Fransa yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı adım adım takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İstediğiniz an takibini yaptığınız Fransa kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Ayrıca Fransa kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale etmek mümkün. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.


Fransa’dan Türkiye’ye Kargo

Fransa’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Fransa’da yatırımları olan Türk işadamı veya orada egitim gören Türk öğrencinin Türkiye’ye aynı kolaylıkla gönderim yapması mümkün. Böylece Paris’ten İstanbul’a, Lyon’dan Bursa’ya ya da Nantes’dan Kocaeli’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak da gönderebilirsiniz.


Fransa’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Fransa’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı ve yakıcı gönderileri işleme almak mümkün değildir.

Fransa yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Fransa Kargoda Mevzuata Dikkat

Fransa’ya kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’den Fransa’ya veya Fransa’dan Türkiye’ye gönderim yaparken Fransa’nın gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine harfiyen uyulması gerekiyor.

Örneğin Fransa’ya ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğünü akıldan çıkarmamak gerek.


Fransa’ya Avrupa Kargo ile Hızlı Yurtdışı Kargo

Fransa’ya hava kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkar. İstanbul’dan Paris’e, Paris’ten Adana’ya ya da Türkiye’nin doğu ucu Kars’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin eline ulaşır.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 3 iş günü içinde Nice’de bir evde ya da ofiste sahibinin elinde olur.

Siz kargonuzu Avrupa Kargo’ya teslim edin ve gerisini biz hallederiz.


Güvenilir Çözüm Ortakları

Fransa kargolarınızı da DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan Avrup Kargo Fransa ile birlikte 220+ ülkeye göndermek istediğiniz tüm yurtdışı  gönderilerimiz için bir tık  uzağınızda.


Fransa Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular


Fransa Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Fransa’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Fransa’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında duran Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ülke olarak Fransa seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görmek mümkündür. Fransa için 0,5kg taşıma rakamları 20 Eur’dan başlıyor ve dönemsel olarak değişiklik mümkündür. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirim alma şansınız var. Ayrıca şahıs olarak da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz.


Türkiye’den Fransa’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu olan tüm Fransa kargoları ortalama 1 iş gününde teslim olur. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatır.


Fransa için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Fransa için hazırladığımız yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.


Fransa kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Fransa’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.


Türkiye’den Fransa’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

Avrupa Kargo, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspress kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Fransa’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 532 584 28 25 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@avrupakargo.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.


Türkiye’den Fransa’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Fransa için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz..


Fransa’ya en hızlı kargo hangisi?

Fransa’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek Avrupa Kargo olacaktır. Çünkü Avrupa Kargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Fransa’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.


Fransa’ya kargo nasıl gönderilir?

Fransa’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, +90 532 584 28 25 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.


Fransa için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Fransa’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Fransa’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.