Ekim 20, 2023

İngiltere Kargo

ile Avrupa Kargo

İngiltere Kargo

İngiltere kargo gönderimi işlemleriniz için Güvenli, Hızlı ve en uygun fiyatlar ile İngiltere’nin tüm şehirlerine kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz.

Türkiye’den İngiltere’ye kargo gönderimi yapmak Avrupa Kargo sayesinde oldukça kolay hale geldi.

Yurtdışı hava kargo kullanımının her geçen gün artması, yurtdışı uçak kargo hizmeti veren firmamız uluslararası uçak filolarının genişlemesiyle birlikte zamanı iyi kullanmak isteyenlerin birinci tercihi konumuna yükselen uluslararası hava kargo özellikle İngiltere söz konusu olduğunda daha da önem taşıyor. Hafta içi hergün düzenli uçuşlar ile İngiltereya teslimatlarmız %90 seviyesinde ertesi gün yapılmaktadır.

Aynı zamanda Avrupa Kargo‘nun özel kara araçları ile her hafta düzenli olarak İngiltere’deki tüm adreslere kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz.


İngiltere Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?  

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?  

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza İletişim menüsünde çıkan “Kurye Çağır” veya “Teklif Al” formlarından birine İngiltere’ye kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak İngiltere’yi seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde İngiltere kargonuzun yola çıkmaması için sebep kalmayacak.


İngiltere Kargo Hesaplama Yöntemi

Kargo Hesaplama Yöntemi

İngiltere kargo hesaplaması yapmak da fiyat hesaplama araçlarını kullanarak yapıldığında kolay hale geliyor.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi) ele alınır ve hesaplama yapılır. Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı İngiltere’ye ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Gönderinizin Hacimsel ağırlığını hesaplama ve çıkacak ücretleri görmek için tıklayınız.


İngiltere Kargo Fiyat Hesaplama  

İngiltere kargo fiyatlarının hesaplanmasını Avrupa Kargo üzerinden anlatacağız.

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza “Gönderi” menüsünde çıkan “Bireysel Gönderi” veya “Kurumsal Gönderi” sayfalarında çıkacak “Uçak Kargo Fiyat Hesaplama” bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak İngiltere’yi işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece İngiltere kargonun örneğin Paris’e ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz.


İngiltere Kargo Fiyatları

İngiltere kargonuzun Uçak kargo gönderenimi olarak 0.5 kg, 10 ve 20 kg’lık ücretini Avrupa Kargo’da birlikte hesaplayalım.

Kargonuz; 0.5 kg: 25 Euro | 10 kg: 150 Euro | 35 kg ve üzeri için : Kilo başı birim maliyetiniz 6 Euro olarak hesaplanır yani 40 Kg bir gönderimiz için 240 Euro (40×6€=240 €)- 50 Kiloluk bir gönderiniz için 250 (50×6€=300 €) Euro ödersiniz. * Tüm Fiyatları görüntülemek ‘Uçak Kargo Fiyat Hesaplama’ hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Düzenli gönderileriniz varsa, kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile görüşerek, daha uygun rakamlar alabilirsiniz.


İngiltere’ye Kargo Gönderimi

İngiltere’ye kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini alıp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve İngiltere gönderisinin alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…


Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz İngiltere kargonuzu aldıktan sonra pazar günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. İngiltere’ye ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor. İstanbul’dan yola çıkan bir İngiltere kargo sadece 24 saat içinde alıcısının elinde olabiliyor.

İngiltere’ye gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da etkili oluyor.


Türkiye’nin Her Yerinden İngiltere’nin Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan Paris’e, ya da İngiltere’ye en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Kocaeli’nden veya 3. sıradaki Bursa’dan, İngiltere’nin en büyük ikinci kenti Marsilya’ya ya da Cannes’a, Lyon’a bir yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı Avrupa Kargo.

Avrupa Kargo Türkiye’den İngiltere’nin her adresine kargonuzu teslim ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.


İngiltere Kargo Takibi

İngiltere Kargo Takibi

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız hizmetin kalitesini birebir deneyimleyebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile İngiltere yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı adım adım takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İstediğiniz an takibini yaptığınız İngiltere kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Ayrıca İngiltere kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale etmek mümkün. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.


İngiltere’ye Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

İngiltere’ye kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı ve yakıcı gönderileri işleme almak mümkün değildir.

İngiltere yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İngiltere Kargoda Mevzuata Dikkat

İngiltere’ye kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’den İngiltere’ye veya İngiltere’den Türkiye’ye gönderim yaparken İngiltere’nin gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine harfiyen uyulması gerekiyor.

Örneğin İngiltere’ye ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğünü akıldan çıkarmamak gerek.


İngiltere’ye Avrupa Kargo ile Hızlı Yurtdışı Kargo

İngiltere’ye hava kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkar.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 3 iş günü içinde Londra’da bir evde ya da ofiste sahibinin elinde olur.

Siz kargonuzu Avrupa Kargo’ya teslim edin ve gerisini biz hallederiz.


Güvenilir Çözüm Ortakları

İngiltere kargolarınızı da DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan Avrupa Kargo İngiltere ile birlikte 220+ ülkeye göndermek istediğiniz tüm yurtdışı  gönderilerimiz için bir tık  uzağınızda.


İngiltere Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular


Türkiye’den İngiltere’ye Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den İngiltere’ye kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında duran Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ülke olarak İngiltere seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görmek mümkündür. İngiltere için 0,5kg taşıma rakamları 25 Euro’dan başlıyor ve dönemsel olarak değişiklik mümkündür. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirim alma şansınız var.


Türkiye’den İngiltere’ye Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu olan tüm İngiltere kargoları ortalama 1 iş gününde teslim olur. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatır.


İngiltere için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve FedEx ile çıkarmaktadır. İngiltere için hazırladığımız yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.


İngiltere kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

İngiltere’ye kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.


Türkiye’den İngiltere’ye en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

Avrupa Kargo, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspres kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir.İngiltere’ye en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 212 668 57 57 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@avrupakargo.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.


Türkiye’den İngiltere’ye online kargo gönderimi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo Müşteri Panelinde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya İngiltere için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.


İngiltere’ye en hızlı kargo hangisi?

İngiltere’ye acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek Avrupa Kargo olacaktır. Çünkü Avrupa Kargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den İngiltere’ye ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.


İngiltere’ye kargo nasıl gönderilir?

İngiltere’ye kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, +90 212 668 5757 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.


İngiltere için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

İngiltere’ye göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: İngiltere’ye 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.


İngiltere?

İngiltere (İngilizce: England), Birleşik Krallık’ı meydana getiren dört ülkeden biridir. Batıda Galler ve kuzeyde İskoçya ile komşudur. Kuzeybatısında İrlanda Denizi, güneydoğusunda da Kelt Denizi bulunur. Ülkenin doğusunda, kıta Avrupası ile ayrıldığı yerde Kuzey Denizi; güneyinde ise Manş Denizi bulunur. Büyük Britanya’ya ait, Kuzey Atlantik Okyanusu’nda yer alan yaklaşık 100 adet ada İngiltere’ye aittir. Scilly Adaları ve Wight Adası bunlara dahildir.

İngiltere Ekonomisi?

Çalışan nüfusun %40’ını sanayi kollarındakiler oluşturur. İngiltere sanayi devrimini Avrupa’da ilk gerçekleştiren ülkedir. Sanayi 18. yüzyıl’ın ikinci yarısında zengin taş kömürü yataklarının işletilmesiyle başlamıştır. Günümüzde taşkömürü üretimi azalmıştır (yılda 122 Mt) ve hepsi iç tüketimde kullanılmaktadır. Enerjinin ancak üçte biri kömürden sağlanmaktadır. Buna karşılık hidrokarbon tüketimi artmıştır. Bunun önemli bir bölümü (53 Mt petrol, 40 milyar doğalgaz) Kuzey Denizi’nden çıkartılmaktadır. Yine de yılda 20 Mt petrol dışalımı yapılmaktadır. Elektrik üretimi 288 milyar KWh’yi bulur ve bunun 37 milyar KWh’si nükleer santrallerden sağlanır. Çelik üretimi, çoğu dışarıdan satın alınan demir cevherinden olmak üzere yılda 20 Mt kadardır. Gemi yapımı ve motorlu taşıt endüstrileri çok gelişmiştir (2 milyona yakın taşıt, bunun %80’i binek otosu). Uçak sanayi ile birlikte daha birçok sanayi dalını bunlara eklemek gerekir (takım tezgâhları, tarım ve demiryolu makineleri, elektrikli makineler vb.)

Kaynakça ; https://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0ngiltere