Ekim 19, 2023

Bulgaristan Kargo

ile admin

Bulgaristan Kargo

Bulgaristan Kargo olarak Bulgaristan’ın tüm şehirlerine kapıdan, kapıya teslimat yapmaktayız, Bulgaristan Türkiye’nin sınır komşusu olmasından dolayı karayolu ticaretinin büyük bir kısmının da Bulgaristan’dan geçmesi ve sanayi ürünlerinde gümrük işlemlerinde vergi alınmamasından dolayı Bulgaristan ile lojistik hizmetleri gün geçtikçe artmaktadır.

Avrupa Kargo olarak teknolojik gelişmeleri takip ederek “müşterilerimizin ürünlerini nasıl daha hızlı ve güvenilir bir şekilde Bulgaristan’a ulaştırırız” düşüncesiyle biz de bu büyüyen pazarda sizlere daha kaliteli hizmet vermek için gece gündüz çalışıyoruz. Bulgaristan için vermiş olduğumuz uçak kargo hizmeti ile Bulgaristan’ın her şehrine ve her noktasına 24 saat içinde teslimat gerçekleştiriyoruz. Uçak kargonun yanı sıra kara yolu kargo hizmeti ile 2-5 gün içerisinde ekonomik ekspres hizmetimizde bulunmaktadır.


Bulgaristan’a Kargo Göndermek?

Bulgaristan’a Kargo Göndermek için Avrupa Kargo ile çok kolay Kurumsal ve Bireysel olarak doküman, paket, hediye ve ticari amaçlı kargo gönderilerinizi ekonomik, hızlı, güvenli bir şekilde Türkiye’den Bulgaristan’a kargo gönderebilirsiniz.


Bulgaristan Kargo Fiyatları?

Bulgaristan’a kargo fiyatları hesaplamak Avrupa Kargo ile çok kolay, fiyat hesaplama araçlarını kullanarak UPS, TNT, FedEx, DHL gibi uçak kargo firmaların size özel indirimli fiyatlarını ve aynı zamanda Avrupa Kargo ile karayolu fiyatlarında görebilirsiniz.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama yapılır.

Hesaplama aracı ile kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ve süresinde Bulgaristan’a ulaşacağını görebilirsiniz.

Spot Fiyat:

40 Kilo/Desi üzerindeki gönderileriniz spot fiyat kategorisine girmektedir.

Spot fiyat uygulamasında kilo/desi fiyat birim başına sabitlenir. Örneğin; 50 Kiloluk bir gönderinizin 50 Kilo * 5€ = 250€ tutacaktır yada 100 kiloluk bir Bulgaristan gönderiniz varsa yine aynı hesaplama ile 100*5=500€ tutacaktır.

Bulgaristan için 40 Kilo ve üzeri gönderilerinizde müşteri hizmetlerimizden size özel güncel fiyat bilgisi almanızı öneririz.


Bulgaristan Kargo Hesaplama Yöntemi

Bulgaristan Kargo Hesaplama Yöntemi

Bulgaristan’a Kargo gönderimlerinde hacim hesaplaması olarak En X Boy x Yükseklik/5000 olarak formüle edilir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var, eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor.

Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor, Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır.

Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak.

Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Gönderinizin Hacimsel ağırlığını hesaplama ve çıkacak ücretleri görmek için tıklayınız.


Bulgaristan’a Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Bulgaristan’a kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, silah vb gönderileri işleme almak mümkün değildir.

Alacağınız Ürünler!

Türkiye’de alışveriş yaparken alacağınız ürünlere dikkat edin, yoksa gereksiz maliyetlerle karşılaşabilirsiniz. Bu linkten yasaklı ürünlerimizi görebilir, daha fazla bilgi için Avrupa Kargo ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretlere Dikkat!

Avrupa Kargo size birçok ücretsiz hizmet sunar, sürpriz ödemeler yapmaz, ancak her ülkenin vergi sisteminin farklı olduğunu unutmayın bu Bulgaristan içinde geçerlidir, bu nedenle Avrupa Kargo ödediğiniz vergilere müdahale etmez veya müdahale edemez. UPS, TNT, FedEx gibi firmalar ile teslimatı yapılan kargolarda oluşacak tüm vergiler kargonun alıcısına aittir.

Bulgaristan’a yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bulgaristan’a  Kargo Kaç Günde Ulaşır?

Uçak Kargo ile yapacağınız gönderilerde paketiniz bize ulaşır ulaşmaz aynı günün akşamı yurtdışı sevki yapılır.

Kara yolu ile yapılan gönderileriniz her hafta cuma günü yurtdışı çıkışı yapılmaktadır.

Bulgaristan’a ulaşım süreleri tatil günleri ve uzak bölge teslimatı gibi sebeplerden dolayı değişim gösterebilir.

Bulgaristan’a Uçak kargo gönderileri 1 ila 3 günde adresine teslim olmaktadır.

Bulgaristan’a Kara yolu ile giden gönderiler 10-15 iş gününde adrese teslim olur.

Bulgaristan’a Ekonomi ekspres kargo hizmetimiz ise 2-5 günde adrese teslim edilir.


Bulgaristan Hızlı Kargo?

Bulgaristan’a kargo göndermek isteyen kişiler ya da Bulgaristan’a ihracat yapan firmalar, kargolarının en hızlı şekilde yerine ulaştırılması için ağırlıkla hava kargoyu tercih etmektedir. Bu süreci çok daha hızlandırmak isteyenler ise Bulgaristan kargo hizmeti sunan firmamızı! Talep kendisine ulaştığı anda çalışmalarına başlayan ve organizasyonun adımlarını kurgulayan firmamız, tüm kargo hizmetlerinde olduğu gibi Bulgaristan kargo hizmetlerinde de adından hızıyla bahsettirmekte; müşterilerinin bu konudaki memnuniyetini de garanti altına almaktadır.


Bulgaristan için kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo ile yaptığınız tüm gönderileri TNT, DHL, UPS, FedEx ve kendi araçları ile çıkarmaktadır. Bulgaristan için hazırladığımız yurtdışı gönderileriniz için size verilen bir takip kodu vardır. Bu takip kodları ile İtalya’ya yaptığınız tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de online olarak takibini yapabilirsiniz.


Bulgaristan Kargo Firmaları

Türkiye’den Bulgaristan’a kargo yükünüzü bize emanet edin, gerisini biz düşünelim. Önde gelen kargo firmalarından biri olarak Türkiye’den Bulgaristan’a başta olmak üzere 220’den fazlaya ülkeye lojistik desteği vermekteyiz. Bulgaristan’a karadan ve havadan farklı ihtiyaçlara göre çözümler üreten kargo firması Avrupa Kargo.


Bulgaristan?

Bulgaristan

Genel

Bulgaristan (Bulgarca: България, Bılgariya), resmî adıyla Bulgaristan Cumhuriyeti (Bulgarca: Република България, Republika Bılgariya), Balkanlar’da yer alan ülke. Avrupa Birliği’ne tam üyedir. Batıda Sırbistan ve Kuzey Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile çevrilidir. 110.994 kilometrekarelik yüz ölçümüyle Avrupa’nın en büyük 16. ülkesidir. Balkan, Rodop ve Rila gibi dağlar yüzey şekillerini belirler. Rila Dağı üzerindeki Musala Zirvesi, Doğu Avrupa ve Balkanlar’ın en yüksek doruk noktasıdır. Kuzeydeki Tuna Ovası ve güneydeki Yukarı Trakya Ovası da Bulgaristan’ın alçak ve verimli bölgeleridir.

Bulgaristan, İnsani Gelişme Endeksi’nde 56. sırada yer alan üst orta gelirli bir ekonomiye sahip gelişmekte olan bir ülkedir. Piyasa ekonomisi, Avrupa İç Piyasası’nın bir parçasıdır ve büyük ölçüde hizmet sektörü ve bunun ardından sanayi – özellikle makine yapımı ve madencilik – ve tarıma dayanmaktadır. Yaygın yolsuzluk önemli bir sosyoekonomik sorundur; Bulgaristan, 2018’de Avrupa Birliği’nde en çok yolsuzluk yapılan ülke oldu. Ülke, ayrıca nüfusun 1990’dan bu yana her yıl azalması sorunu nedeniyle demografik bir krizle karşı karşıya; en çok 1988’de yaklaşık dokuz milyonu gören ülke nüfusu şu anda tahminen yedi milyondur. Bulgaristan, Avrupa Birliği, NATO ve Avrupa Konseyi üyesidir; aynı zamanda AGİT’in kurucu üyesidir ve üç kez Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde yer almıştır.

1990’a değin devlet yönetiminde sosyalist ekonominin hâkim olduğu ülke, Doğu Bloğu’nun çözülmesi sonucu Sovyet pazarını kaybetmesi ve kapitalist ekonomiye eklemlenme sorunları nedeniyle 90’lı yıllar boyunca millî gelirin %70’e yakın küçüldüğü çok ağır bir ekonomik bunalım yaşamıştır. Bulgar ekonomisi, 90’lı yılların sonundan itibaren toparlanma sürecinde ve Avrupa ülkeler arası en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alır.

Ekonomi

Ekonomi ile ilgili bazı istatistik veriler şöyledir: Millî gelir (2001): $16,5 milyar, kişi başına düşen millî gelir: $3.500, devlet borçları: $10 milyar, devlet gelirleri (2000): $6,4 milyar, devlet giderleri (2000): $4,4 milyar, enflasyon (2001): %3, ekonominin sektörlere göre dağılımı (2001): hizmet: %57, endüstri: %29, tarım: %14.

Çöken eski sistemin yerine, yeni sistemin yerleşmesinin sancılarını yaşayan Bulgaristan, Polonya ve Rusya gibi şok ekonomik paketler uygulamadı. Daha muhafazakâr bir ekonomik reform paketleri uyguladı.

2004 itibarı ile NATO üyesi olan Bulgaristan 1 Ocak 2007’de de AB’nin tam üyesi olmuştur.

Kaynakça : https://tr.wikipedia.org/wiki/Bulgaristan