Temmuz 10, 2023

Moldova Kargo

ile Avrupa Kargo

Moldova Kargo

Moldova Kargo ile yapacağınız gönderilerde size özel fiyatlar, ücretsiz paketleme malzemeleri, ücretsiz gümrükleme hizmetleri ve daha fazlasına Avrupa Kargo ile ulaşabilirsiniz. Moldova’ya göndereceğiniz kargolarda zaman kazandıran uçak kargo hizmetinin yanı sıra Ekonomik Ekspres kargo hizmeti seçeneğimizde bulunmaktadır. Uluslararası güvenilir hizmet sunan Moldova Kargo size özel çözümler üretir ve gelişmiş gönderi araçları ile farklı gönderi seçeneklerinde sunar.

Moldova’ya Kargo Gönderimi?

Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim sürecinde sizlerin yapması gereken ilk adım, AvrupaKargo.com sayfamızı ziyaret ederek ”Gönderi” Menüsünden “Fiyat Hesaplama” sayfasını giriniz karşınıza çıkacak olan sayfada “Teslim Ülkesi” alanında “Moldova” seçiniz ve gönderiniz hakkında diğer bilgileri girin ve size en uygun fiyattan birini seçin.  İkinci adım, gönderinizin teslimat işlemlerinin yapılması ve Moldova’ya doğru yola çıkmasıdır. Son adım olan üçüncü adım ise gönderinizin adrese teslim edilmesidir. Taşımacılık alanında deneyime sahip çalışanlarımız ile yurt dışı kargo gönderim sürecinde en yeni teknolojileri kullanarak Moldova’ya gönderilerinizde hem zamandan hem de paradan tasarruf edin.

Moldova Kargo Gönderim Ücreti Hesaplama?

Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücreti gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı veya hacimsel ağırlığı (desi) üzerinden hesaplanmaktadır. AvrupaKargo.com sayfamızdaki” Gönderi” menüsünden “Fiyat Hesaplama” linkine tıklayın ve karşınıza çıkacak sayfada “Teslim Ülkesi” seçeneğinden Moldova’yı seçerek ardından kargonuzun türünü ve kilogram ağırlığını girerek kargo gönderim ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Türkiye’den Moldova’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 25 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Moldova Kargo Teslim Süresi?

Güçlü filomuz ve gelişmiş hizmet ağımız ile dünyanın 220’den fazla ülkesine gönderilerinizi uçak kargo hizmetlerimizi kullanarak güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz. Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderimlerinde bizleri tercih ettiğinizde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra tercih ettiğiniz taşıma hizmeti ile ortalama 1-2 iş günü içerisinde Moldova’daki müşterinize teslim edilir. Moldova Kargo firması olarak Türkiye’nin tüm şehirlerinden Moldova’ya 1-2 iş günü içerisinde gönderilerinizi güvenli ve hızlı şekilde teslim ediyoruz.

Moldova Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Moldova Kargo Kilogram ve Hacim Hesaplama

Yurt dışına göndereceğiniz kargonun maliyetini belirleyen etken gönderdiğiniz paketin gerçek ağırlığı ve paketin kapladığı alan yani hacmidir. Bu sebeple yurt dışı kargonuzun gerçek ağırlığı dışında hacimsel ağırlığının da hesaplanması gerekmektedir. Hesaplamalar sonrasında gönderinizin gerçek ağırlığı ile hacimsel ağırlığı karşılaştırılarak yüksek olan değer fiyatlandırma için kullanılır. Hacimsel ağırlığın (Desi) hesaplanabilmesi için paketinizin Uzunluk, Derinlik ve Yükseklik ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki vermiş olduğum formül ile siz de kargonuzun hacimsel ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

Hacimsel Ağırlık (Desi) = Uzunluk (cm) X Yükseklik (cm) X Derinlik (cm) / 5000

Moldova Kargo Takip Sorgulama

Moldova Kargo firmamızdan hizmet alan tüm müşterilerimiz web sitemiz üzerinden gönderilerini 7 gün 24 saat anlık olarak ücretsiz takip edebilir. Gönderinin çıkış tarihi ve saati, anlık lokasyon bilgisi gibi tüm bilgilere konşimento takip numarası ile ulaşabilirler.

Moldova’ya Gönderilmesi Yasak Ürünler

Türkiye’den Moldova’ya kargo hizmetinde Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınmasına izin verilmez.

Örnek vermek gerekirse; alkollü ve alkolsüz içecekler, silah ve silah yedek parçaları, her çeşit canlı hayvan, taklit ürünler, marka kanunları ile korunmuş markaların taklitleri, dini ve siyasi propaganda malzemeleri, heykeller, tıbbi reçeteli ilaçlar, uyuşturucu ve uyuşturucu kullanımında kullanılan aletler, patlayıcı maddeler, yiyecek ve içecekler, her çeşit kağıt para ve döviz çeşitleri, antika eşyalar, değerli ve nakitte çevrilebilir kağıtlar, gıda takviye ürünleri, kozmetik ürünler, cep telefonları, kimyasal malzemeler, hamiline yazılı çekler, orijinal gemi konşimentosu, pasaport, kimlik belgesi gibi önemli evraklar, her çeşit mücevherat, altın ve gümüş ve tütün ürünleridir. Türkiye ile Moldova arasında kargo gönderimi sağlanırken söz konusu ülkenin gümrük mevzuatına ve gümrük tarifelerine uyulması gerekmektedir. Bu mevzuatlar ve gümrük tarifeleri ülkeden ülkeye değişmektedir. Moldova’nın ticari ve mali mevzuatının karmaşık olması nedeniyle gerekli konularda danışmanlık hizmeti alınmalıdır. Ayrıntılı bilgi için Taşıma Kuralları sayfamıza bakınız.

MOLDOVA KARGO İÇİN SIKÇA SORULAN SORULAR

Türkiye’den Moldova’ya kargo kaç günde teslim edilir?

Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim işleminde gönderiniz aynı gün içerisinde sizlerden teslim alınır. Teslim alındıktan sonra ortalama 1-2 iş günü içerisinde Moldova’daki alıcısına teslim edilir.

Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücreti ne kadar?

Türkiye’den Moldova’ya kargo gönderim ücretlerini öğrenmeniz için AvrupaKargo.com adresimizde yer alan “Fiyat Hesaplama” hizmetimizi kullanabilirsiniz. İlgili hizmette ülkeyi Moldova seçip ardından kargo türü ile kilogramı belirterek fiyat hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Moldova’ya 0.5 kilogramlık bir paketin gönderim ücreti express kargo ile 25 Euro’dan başlamaktadır. Fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve özel indirimlerden faydalanmanız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Moldova kargo gönderim ücretini etkileyen faktörler nelerdir?

Moldova’ya kargo gönderim ücretini etkileyen 2 temel unsur bulunmaktadır. Birincisi gönderinizin kilogram ağırlığı ikinci ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı gönderim işlemlerinde bu iki unsurdan hangisi büyük ise kargo gönderim ücreti ona göre hesaplanmaktadır.

Türkiye’den Moldova’ya en hızlı kargo hizmeti nedir?

Türkiye’den Moldova’ya en hızlı kargo gönderimlerinizi Moldova Kargo firması olarak gerçekleştirmekteyiz. Çünkü firmamız TNT, UPS, FEDEX ve DHL gibi büyük firmalar ile özel anlaşmalıdır. Express kargo hizmetimiz ile gönderinizi Türkiye’den Moldova’ya ortalama 1-2 iş günü içerisinde teslim etmekteyiz.

Moldova’ya gönderilen kargonun takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo firması ile gönderilen kargolarınızın çıkış işlemi olduktan sonra gönderinize ait konşimento numarası oluşmaktadır.

Konşimento numarası ile web sitemiz üzerinden gönderinizin durumunu 7 gün 24 saat ücretsiz anlık olarak yurtdışı kargo takibini yapabilirsiniz.

Moldova?

Moldova

Moldova veya resmî adıyla Moldova Cumhuriyeti, Doğu Avrupa’da yer alan Ukrayna ile Romanya arasında kalan bir ülkedir.

Başkenti Kişinev’dir ve 1991 yılında SSCB’nin dağılmasının ardından bağımsızlığını kazanmıştır.

İçinden Prut ve Dinyester nehirleri geçmektedir. Dinyester Nehri’nin doğu kıyısını bir şerit hâlinde kapsayan bölgede tek taraflı bağımsızlığını ilan eden De facto bir cumhuriyet olan Transdinyester bulunur.

4.434.547 kişilik nüfusuyla, km² başına 108 kişi düşen bu ülkede, nüfus artış oranı -1.830 kişidir. Nüfusun %99’u okuma yazma bilir.

Kişi başına düşen millî gelir 4.000 $ seviyesindedir. Başkenti Kişinev. Dili Moldovaca (Rumence), Rusça, Gagavuzca. Dini ağırlıklı olarak Ortodoks. Etnik dağılım Moldovalı %65, Ukraynalı %14, Rus %13, Türk asıllı Gagavuz %4’tür.

Sovyetler Birliği’nin dağılmasının ardından sanayi ve tarımsal üretimdeki düşüş nedeniyle, hizmet sektörü Moldova ekonomisine hakim olacak şekilde büyümüştür ve ülkenin GSYİH’sının %60’ını aşmıştır.

Moldova, kişi başına düşen GSYİH açısından Avrupa’nın en yoksul ikinci ülkesidir. Moldova, nispeten yüksek bir İnsani Gelişme Endeksi’ne sahip olmasına rağmen, Avrupa’daki en düşük sırada, dünyada 90. sırada yer alıyor.

Kaynak ; https://tr.wikipedia.org/wiki/Moldova