Responsive image

Polonya Kargo

Her gün, Polonya ile Türkiye arasındaki bağı güçlendirmek için işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

Polonya'ya Uçak Kargo

Uçak Kargo ile Polonya'nın tüm şehirlerine ve kapıdan kapıya kargo hizmeti sunuyoruz.

Polonya'ya Kara Kargo

Kara Kargo ile Polonya'daki tüm adreslere kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz.

 

Polonya Kargo Hakkında İçerik !

Polonya Kargo  

Polonya Kargo

Türkiye’den Polonya’ya kargo gönderimi yapmak Avrupa Kargo sayesinde oldukça kolay ve ucuz hale geldi.

Avrupa Kargo Her hafta cuma günleri düzenli bir şekilde Polonya'ya tır çıkışı bulunmaktadır,

Yine Avrupa Kargo olarak Hafta içi hergün düzenli uçuşlar ile Polonya'ya kargo teslimatlarmız %90 seviyesinde ertesi gün yapılmaktadır.


Polonya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?  

Polonya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza İletşim menüsünde çıkan "Kurye Çağır" veya "Teklif Al" formlarından birine Polonya’ya kargo işlemlerini yapmak için sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır.

Kargonuzun gideceği ülke olarak Polonya’yı seçip kilogram bilgisi de verdiğinizde Polonya kargonuzun yola çıkmaması için sebep kalmayacak.


Polonya Kargo Hesaplama Yöntemi

Polonya Kargo Hesaplama Yöntemi

Polonya kargo hesaplaması yapmak da fiyat hesaplama araçlarını kullanarak yapıldığında kolay hale geliyor.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama yapılır. Bu işlem sonunda  kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Polonya’ya ulaşacağı belli olur.

Desi hesaplaması;

EN X BOYX YÜKSEKLİK/5000 olarak formüle edilmiştir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor. Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor. Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır. Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak. Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Gönderinizin Hacimsel ağırlığını hesaplama ve çıkacak ücretleri görmek için tıklayınız.


Polonya Kargo Fiyat Hesaplama  


Polonya kargo fiyatlarının hesaplanmasını Avrupa Kargo üzerinden anlatacağız.

Avrupa Kargo adresine girdiğinizde karşınıza "Gönderi" menüsünde çıkan "Fiyat Hesaplama" seyfasında çıkacak "Kargo Fiyat Hesaplama" bölümüne kargonuzun gideceği ülke olarak Polonya’yı işaretledikten sonra, kargonuzun kilo bilgisini de vermeniz gerekiyor. Böylece Polonya kargonun örneğin Varşova’ya ne kadar bir ücret karşılığı gönderileceğini anında görüyorsunuz.


Polonya Kargo

Polonya Kargo Fiyatları


Polonya kargonuzun Uçak kargo göndereimi olarak 0.5 kg, 10 ve 20 kg’lık ücretini Avrupa Kargo’da birlikte hesaplayalım.

Kargonuz; 0.5 kg: 30 Euro | 10 kg: 135 Euro | 35 kg ve üzeri için : Kilo başı birim maliyetiniz 7,5 Euro olarak hesaplanır yani 40 Kg bir gönderimiz için 300 Euro (40x7,5€=300 €)- 50 Kiloluk bir gönderiniz için 375 (50x7,5€=375 €) Euro ödersiniz. * Tüm Fiyatları görüntülemek ‘Kargo Fiyat Hesaplama’ hesaplama aracını kullanabilirsiniz.


Polonya Kargo Gönderimi

Polonya Kargo Gonderimi

Polonya kargo gönderim işleminin son adımı fiyat bilgisini alıp, ödemeyi yapmak ve kargoyu teslim etmek. Bunu kendiniz yapabileceğiniz gibi bulunduğunuz yere kurye de çağırabilirsiniz.

Kurye çağırma bölümüne müşteri adı soyadı, telefon numarası ve Polonya gönderisinin alınma tarihini girdikten sonra yapmanız gereken tek şey kuryenin kapınızı çalacağı anı beklemek…


Türkiye’den Polonya’ya Kargo Kaç Günde Gider?

Kuryemiz Polonya kargonuzu aldıktan sonra hafta sonları ve resmi tatill günü hariç her akşam yapılan uçuşlarla gönderinizi yola çıkarıyoruz. Polonya’ya ortalama 1 iş gününde teslimat yapılabiliyor.Uçak kargo ile İstanbul’dan yola çıkan bir Polonya kargo sadece 24 saat içinde alıcısının elinde olabiliyor.

Polonya’ya gönderilen kargonun bu kadar hızlı teslim edilmesinde hem Türkiye ile coğrafi yakınlık hem de bu ülkeye düzenlenen uçak seferlerinin sıklığı da etkili oluyor.


Türkiye’nin Her Yerinden Polonya’nın Her Şehrine Kargo

Türkiye’nin ister en çok ihracat yapılan şehri İstanbul’dan Varşova’ya, ya da Polonya’ya en çok ihracat yapılan iller sıralamasında ikinci sırada yer alan Denizli’den veya 3. sıradaki Bursa’dan, Polonya’nın en büyük ikinci kenti Krakow’ya ya da Lodz’a, Poznan’a bir yurtdışı kargonuz varsa çalmanız gereken kapı Avrupa Kargo.

Avrupa Kargo Türkiye’den Polonya’nın her her adresine kargonuzu teslim ediyor ve bu taahhüdünü başarıyla yerine getiriyor.


Polonya Kargo Takibi

Yurtdışı kargo takip

Kargo takibi ile gönderinizi adım adım takip  alıcısına ulaştığı anı birebir kontrol edebilirsiniz. Bu sayede aldığınız hizmetin kalitesini birebir  deneyimleyebilirsiniz.

Kargonuzu gönderimi gerçekleştirecek firmaya teslim ettiğinizde size verilen kargo takip numarası ile Polonya yolculuğuna başlamış koli ya da zarfınızı adım adım takip edebilirsiniz.

Gönderimi yaptığınız firmanın internet sitesine girerek, kargo takip bölümüne takip numarasını girmeniz bu işlem için yeterli.

İstediğiniz an takibini yaptığınız Polonya kargonuz, zamanında yerine ulaştığında işlerinizin kesintiye uğraması riskini azaltır. Bu şekilde iş bağlantısı yaptığınız kişi ya da kişiler karşısında prestijiniz de artacaktır.

Ayrıca Polonya kargo takip yaparak, gönderinin teslimatında yaşanacak herhangi bir gecikmeye de zamanında müdahale etmek mümkün. Gümrükte yaşanan bir sorun nedeniyle yaşanacak gecikmeyi, gümrükteki sorunu ortadan kaldırarak bertaraf edebilir, kargo firması kaynaklı gecikmeyi de firmaya ulaşarak engelleyebilirsiniz.


Polonya Kargo

Polonya’dan Türkiye’ye Kargo

Polonya’dan Türkiye’ye kargo göndermek de sanıldığı gibi zor işlem değil. Polonya’da yatırımları olan Türk işadamı veya orada egitim gören Türk öğrencinin Türkiye’ye aynı kolaylıkla gönderim yapması mümkün. Böylece Varşova’dan İstanbul’a, Krakow’dan Bursa’ya ya da Lodz’dan Kocaeli’ye aynı hız ve güvenlik şartlarında ithalat ürünü ya da evrak da gönderebilirsiniz.


Polonya’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Polonya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı ve yakıcı gönderileri işleme almak mümkün değildir.

Polonya yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Polonya Kargoda Mevzuata Dikkat

Polonya’ya kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’den Polonya’ya veya Polonya’dan Türkiye’ye gönderim yaparken Polonya’nın gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine harfiyen uyulması gerekiyor.

Örneğin Polonya’ya ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğünü akıldan çıkarmamak gerek.


Polonya’ya Avrupa Kargo ile Hızlı Yurtdışı Kargo

Polonya’ya hava kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkar. İstanbul’dan Varşova’ya, Varşova’ten Adana’ya ya da Türkiye’nin doğu ucu Kars’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin eline ulaşır.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 3 iş günü içinde Varşova’dan bir evde ya da ofiste sahibinin elinde olur.

Siz kargonuzu Avrupa Kargo’ya teslim edin ve gerisini biz hallederiz.


Güvenilir Çözüm Ortakları

Polonya kargolarınızı da DHL, FEDEX, UPS, TNT ile taşıtan Avrup Kargo Polonya ile birlikte 220+ ülkeye göndermek istediğiniz tüm yurtdışı  gönderilerimiz için bir tık  uzağınızda.


Polonya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular


Polonya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den Polonya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Polonya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, menüden "Gönderi" > "Fiyat Hesaplama" sayfanın girmeniz yeterli. Açılan sayfada ülke olarak Polonya seçtikten sonra, kolinizin En-Boy-Yükselik bilgileri ile birlikte kolinizin ağırlığını giriniz fiyatı otomatik olarak görmek mümkündür. Polonya için 0,5kg taşıma rakamları 30 Eur’dan başlıyor ve dönemsel olarak değişiklik mümkündür. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirim alma şansınız var. Ayrıca şahıs olarak da Hoşgeldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz.


Türkiye’den Polonya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm Hava yolu gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (hafta sonları ve resmi tatiller günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu olan tüm Polonya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim olur. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatır.

Kara yolu ile ise her hafta cuma günleri düzenli tır çıkışlarımız bulunmakatadır, Merkezimizden çıkışı yapılan tüm gönderileriniz 7-10 içinde adreslerine teslim edilmektedir.


Polonya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo, tüm Hava yolu gönderilerini TNT, DHL, UPS ve Fedex ile çıkarmaktadır. Polonya için hazırladığımız yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.


Polonya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Polonya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.


Türkiye’den Polonya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

Avrupa Kargo, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır ve Polonya için kendi tırları ile çıkışları bulunmaktadır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspress kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmaları yanı sıra kendi güçlü filosu ile yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Polonya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 532 584 28 25 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@avrupakargo.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.


Türkiye’den Polonya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo Müşteri Paneli’nde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Polonya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz..


Polonya Kargo

Polonya Uçak Kargo

Polonya Uçak Kargo ile Doküman, Paket, Koli, Numune gibi her türlü kargonuzu uygun fiyatlar ile Avrupa Kargo aracılığı ile Hızlı, Güvenilir ve ekonomik bir şekilde gönderebilirsiniz.

Polonya'ya Evrak Gönderimi

Dünyada 5 kıtada, 220’den fazla ülke ve bölgelere sunduğumuz bu serviste acil ulaşması gereken veya belli bir zaman dilimi içerisin de ulaşmasını istediğiniz evraklarınızı hizmet verdiğimiz zaman dilimi içerisinde göndericisinden alıcısına, adresinizden alıcı adresine optimum sürede ulaştırmaktayız. Ekspres ve ekonomik seçeneklerinin tercih edildiği bu serviste, iş dünyasının hızlı akışı içerisinde ticari faaliyetlerinizin sürekliliği ‘ Avrupa Kargo ‘ ile mutlu ve huzurlu.

Polonya'ya Ekspres Kargo

Zaman açısından çok hassas olan ve acil ulaşması gereken gönderi türüdür. Uluslararası dış ticaret yapan yerli ve yabancı şirketlerin acil önem taşıyan ve ivedilikle adrese ulaşmasını istediği şirket içi yazışmalar, numuneler, evraklar ‘Ekspres’ gönderi seçeneği ile hızlı ve güvenle alıcısına ulaştırılmaktadır. Avrupa kıtasında 14 ülkede %99 ertesi gün teslimat garantisi ile bu servisimizi tercih edebilirsiniz.

Polonya'ya Ekonomik Evrak Gönderimi

Tamamen fiyat avantajlarının göz önüne alınarak yapılandırılan bu serviste, yurtdışı evrak gönderimleriniz makul süreler içerisinde adresinizden, alıcı adresine en uygun fiyatlar ile teslim edilmektedir.

Polonya'ya Ekspres Doküman Gönderimi

İhale sözleşmeleri, taşıma evrakları, fatura vs. gibi gümrüğe tabi olmayan dokümanlarınızı global servis sağlayıcılarının sizin için en hızlı servisleri göz önüne alınarak arzu ettiğiniz adrese en kısa sürede teslimatı yapılır.

Polonya’ya en hızlı kargo hangisi?

Polonya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek Avrupa Kargo olacaktır. Çünkü Avrupa Kargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç hergün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Polonya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.


Polonya’ya kargo nasıl gönderilir?

Polonya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, +90 532 584 28 25 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.


Polonya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Polonya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Polonya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.


Polonya Kargo

Türkiye Polonya Kargo, Türkiye Polonya Kargo Firmaları, Türkiye Polonya Kargocuları, Türkiye Polonya Kargo Şirketleri, Türkiye Polonya Kargo Firması, Türkiye Polonya Kargosu, Türkiye Polonya Uçak Kargo, Türkiye Polonya Hava Kargo, Türkiye Polonya Kara Kargo, Polonya Kargo Fiyatları 2024, Polonya Kargo Takip,