Mart 20, 2022

Çek Cumhuriyeti Kargo

ile Avrupa Kargo

Çek Cumhuriyeti Kargo

Çek Cumhuriyeti Kargo Türkiye’nin güvenilir yurtdışı kargo hizmeti sunan Avrupa Kargo ile Çek Cumhuriyeti’ne evrak, numune, hediye ve kolilerinizi FedEx, UPS ve TNT ile uçak kargo ile 1 ila 3 günde Çek Cumhuriyetindeki adreslerine teslim etmektedir. Hava yoluna alternatif olarak 40 kilo/desi ve üzeri gönderileriniz için ekonomik ekspres gönderi seçeneği vardır, Çek Cumhuriyeti ekonomik ekspres kargolarınız 5 ila 7 iş gününde teslim edilmektedir. Avrupa Kargo araçları ile Çek Cumhuriyeti’ne yapacağınız ekonomik kargolarınız ise 15 ila 20 günde adreslerine teslim olur.


Çek Cumhuriyeti’ne Uçak Kargo

Çek Cumhuriyeti'ne Uçak Kargo

Çek Cumhuriyeti’ne kargo uçak kargo ile tekstil ürünleri, numuneler, hediye, dosya vb. gibi birçok şey gönderebilirsiniz. Avrupa Kargo Çek Cumhuriyeti’ne hava kargo genelinde gerçekleştirdiğimiz iş birlikleri ile uluslararası yüklerinizi tam zamanında istediğiniz noktaya TNT, FedEx, UPS ve DHL kargo ile adreslerine teslim ediyoruz. Gönderinizi dilediğiniz adresten teslim alarak Çek Cumhuriyeti’ne uçak kargo ile tüm şehirlerine kapıya teslim hizmeti ile ulaştırmaktayız.

Günümüzde firmalar Çek Cumhuriyeti’ne kapıdan kapıya kargo hizmetini gerçekleştirerek en uygun çözümleri sunmaktadır. Çek Cumhuriyeti kargo gönderilerin kapıdan teslim alınmasını sağlayan bu yöntemde kargolar alıcının adresine teslim edilmektedir. Avrupa Kargo bu teslimatları güvenli, hızlı ve uygun fiyatlar ile koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmekte sorunsuz biz teslimat hizmeti sunmaktadır.


Çek Cumhuriyeti Ekspres Ekonomi Kargo

Çek Cumhuriyet için 40 Kilo/Desi üzerinde gönderileriniz için ekonomi ekspres kargo hizmetimiz vardır, Ekonomi ekspres kargolarınızı TNT veya FedEx ile göndermekteyiz ortalama teslim süresi 5 ila 7 gün sürektedir, Çek Cumhuriyeti Yurtdışı Kargolarınızı Ekspres Kargo ile hızlı, güvenilir ve ucuz / uygun bir şekilde gönderebilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti’ne Karayolu Kargo

Avrupa Kargo Çek Cumhuriyeti’ne ürünlerin teslim ve gümrük aşamalarında daha az prosedürle ve daha hızlı nakliye hizmeti verebilmektedir. Çek Cumhuriyeti için Türkiye’den vermiş olduğunuz kargoları öncelikle Avrupa depomuza indiriyoruz, sonrasında Çek’teki adreslerine teslim ediyoruz, Avrupa kargo ile yapacağınız gönderilerde yalnızca kargo ücreti ödersiniz Türkiye ve çek vergileri dahildir, herhangi bir sürpriz ödeme ile karşılaşmazsınız. Çek Cumhuriyeti için ortalama 15 ila 20 gün teslim süremiz vardır.


Çek Cumhuriyeti’ne Kargo Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne kargo yaparken fiyat ve zaman bakımından en avantajlı yol karayolu olmaktadır. Fakat sadece zaman yönlü bakılırsa hava yolu ilk tercih olmalıdır.

Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne kargo fiyatları kilo ve hacme bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Öncelikle gönderilecek kargonun desi hesabı yapılır, Sonrasında kargonuzun ne sürede teslim olacağına kara vermelisiniz.

Gönderiniz 40 kilo ve altında ise size tavsiyemiz ekspres uçak kargo ile göndermeniz olacaktır, uçak kargo ile yapılan gönderiler 1 ila 3 günde adrese teslim olur.

Eğer gönderinizin acile yeti yoksa size bir diğer tavsiyemiz ekspres ekonomik veya ekonomik kara yolu kargo olacaktır, ekspres ekonomik kargolarınız 5 ila 7 Gün’de adreslerine terslim olurken ekonomik kara yolu kargolarınızın teslimat süreleri 15 ila 20 günü bulmaktadır.


Çek Cumhuriyeti’ne Kargo Kaç Günde Ulaşır?

Uçak Kargo ile yapacağınız gönderilerde paketiniz bize ulaşır ulaşmaz aynı günün akşamı yurtdışı sevki yapılır.

Kara yolu ile yapılan gönderileriniz her hafta cuma günü yurtdışı çıkışı yapılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti’ne Uçak kargo gönderileri 1 ila 3 günde adresine teslim olmaktadır.

Çek Cumhuriyeti’ne Kara yolu ile giden gönderiler 10-15 iş gününde adrese teslim olur.

Çek Cumhuriyeti’ne Ekonomi ekspres kargo hizmetimiz ise 2-5 günde adrese teslim edilir.

Çek Cumhuriyeti’ne ulaşım süreleri tatil günleri ve uzak bölge teslimatı gibi sebeplerden dolayı değişim gösterebilir.


Çek Cumhuriyeti için kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo ile yaptığınız tüm gönderileri TNT, DHL, UPS, FedEx ve kendi araçları ile çıkarmaktadır. Çek Cumhuriyeti için hazırladığımız yurtdışı gönderileriniz için size verilen bir takip kodu vardır. Bu takip kodları ile İtalya’ya yaptığınız tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak gönderinizin durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de online olarak takibini yapabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti’ne Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler Nedir?

Çek Cumhuriyeti’ne kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı, yakıcı, patlayıcı, silah vb gönderileri işleme almak mümkün değildir.

Alacağınız Ürünler!

Türkiye’de alışveriş yaparken alacağınız ürünlere dikkat edin, yoksa gereksiz maliyetlerle karşılaşabilirsiniz.

Bu linkten yasaklı ürünlerimizi görebilir, daha fazla bilgi için Avrupa Kargo ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretlere Dikkat!

Avrupa Kargo size birçok ücretsiz hizmet sunar, sürpriz ödemeler yapmaz, ancak her ülkenin vergi sisteminin farklı olduğunu unutmayın bu Çek Cumhuriyeti içinde geçerlidir, bu nedenle Avrupa Kargo ödediğiniz vergilere müdahale etmez veya müdahale edemez. UPS, TNT, FedEx gibi firmalar ile teslimatı yapılan kargolarda oluşacak tüm vergiler kargonun alıcısına aittir.

Çek Cumhuriyeti’ne yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Çek Cumhuriyeti Kargo Fiyatları?

Çek Cumhuriyeti’ne kargo fiyatları hesaplamak Avrupa Kargo ile çok kolay, fiyat hesaplama araçlarını kullanarak UPS, TNT, FedEx, DHL gibi uçak kargo firmaların size özel indirimli fiyatlarını ve aynı zamanda Avrupa Kargo ile karayolu fiyatlarında görebilirsiniz.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama yapılır.

Hesaplama aracı ile kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı ve süresinde Çek Cumhuriyeti’ne ulaşacağını görebilirsiniz.

Spot Fiyat:

40 Kilo/Desi üzerindeki gönderileriniz spot fiyat kategorisine girmektedir.

Spot fiyat uygulamasında kilo/desi fiyat birim başına sabitlenir. Örneğin; 50 Kiloluk bir gönderinizin 50 Kilo * 5€ = 250€ tutacaktır ya da 100 kiloluk bir Çek Cumhuriyeti’ne gönderiniz varsa yine aynı hesaplama ile 100*5=500€ tutacaktır.

Çek Cumhuriyeti’ne için 40 Kilo ve üzeri gönderilerinizde müşteri hizmetlerimizden size özel güncel fiyat bilgisi almanızı öneririz.


Çek Cumhuriyeti?

Çek Cumhuriyeti?

Çek Cumhuriyeti (Çekçe: Česká republika  ya da resmî kısa adıyla Çekya (Çekçe: Česko), Orta Avrupa’da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya, batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur.

Tarihî Prag kenti, ülkenin başkenti ve en büyük kenti olmasının yanı sıra, çok ilgi çeken bir turizm merkezidir. Ülke; Bohemya, Moravya ve Silezya bölgelerinden oluşur. Çek Cumhuriyeti, 1 Mayıs 2004’te Avrupa Birliği’nin üyesi olmuştur.

Ülkenin dünya çapında tanınan ürünleri; kristal, cam işlemeleri ve garnet taşıdır. Bunun yanında bira gerek üretim gerek kültür olarak ülkenin en önemli sembollerindendir. Pek çok ülkede yerel bira üreticileri isim haklarını başta Bohemya bölgesine bağlı Plzeň şehri olmak üzere bu ülkeden almıştır.

Çek Cumhuriyeti Ekonomisi?

2017 yılı itibarıyla, Çek Cumhuriyeti’nde kişi başına düşen SAGP bakımından GSYİH $ 35,223 ABD Doları (İsrail, İtalya veya Slovenya’ya benzer şekilde) ve nominal değerde $ 20,152 ABD Doları’dır. Kasım 2018 itibarıyla Çek Cumhuriyeti’ndeki işsizlik oranı Avrupa Birliği içinde %1,9 oranıyla en düşüktü ve Çek Cumhuriyeti, yoksulluk bakımından OECD üyeleri arasında Danimarka’dan sonra ikinci en düşük orana sahipti. Çek Cumhuriyeti; hem Ekonomik Özgürlük Endeksi’nde (Norveç’in ardından) hem de Küresel Yenilikçilik Endeksi’nde (Avustralya’nın ardından) 24. sırada, Küresel Rekabet Raporu’nda 29. sırada, İş Yapılma Kolaylığı Endeksi’nde 30. ve Küresel Ticaret Etkinleştirme Raporu’nda (Kanada’nın ardından) 25. sırada yer almaktadır. Hem dış satımda hem de dış alımda, en büyük ticaret ortağı Almanya başta olmak üzere genel olarak ticaret ortakları Avrupa Birliği’nin üyeleridir.

Çek Cumhuriyeti, çeşitlendirilmiş bir ekonomi görünümü sergileyerek 2016 ‘Ekonomik Bileşim Endeksi’nde 10. sırada yer almıştır. Ülkede ekonominin %60’lık dilimini hizmetler, %37.5’lik dilimini endüstri ve %2.5’lik dilimini de tarım iş kolu oluşturmaktadır. Başlıca endüstri girdisi; yüksek teknoloji mühendisliği, elektronik, otomotiv ve makine yapımı, çelik üretimi, ulaşım ekipmanları üretimi, kimyasal ürün üretimi ve ilaç üretiminden sağlanmaktadır. Başlıca servisler Araştırma ve Geliştirme, ICT ve Yazılım Geliştirme, Nano teknoloji ve diğerleri arasında da Biyo teknoloji gibi Yaşam Bilimleri dallarından oluşmaktadır. Başlıca tarım ürünleri tahıllar, bitkisel yağlar ve şerbetçi otudur. En büyük Çek şirketleri Skoda Auto, RWE Supply Trading ve Uni petrol ‘dur.