Ekim 29, 2023

Almanya Kargo

ile Avrupa Kargo

Almanya Kargo

Almanya Kargo olarak gönderilerinizi Hava yolu ve kara yolu kargo hizmetleri ile hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlarla teslim olması gerek adreslerin kapılarına kadar götürüm alıcısına teslim ediyoruz.

Türkiye’den Almanya’ya Bireysel ve Kurumsal Doküman, Dosya, Evrak, Pasaport, Numune, Paket, Hediye ve ticari gibi tüm kargolarınızı uçak kargo ve karayolu kargo hizmetimizle adreslerinize teslim ediyoruz.

Almanya’ya Uçak Kargo ile Türkiye’den Almanya’nın tüm şehirlerine yapacağınız gönderileri 25€’dan başlayan fiyatlar ile kapıdan kapıya teslim hizmeti sunuyoruz, uçak kargo ile yapacağınız gönderiler ortalama teslim süresi 1 ila 3 iş günü sürmekte olup genelde 24 saat geçmeden alıcısına teslim ediyoruz.

Almanya’ya Ekonomi Ekspres Kargo ile Türkiye’den Almanya’ya göndereceğiniz +40 kilo/desi üzerindeki gönderilerinizi 4€ tan başlayan fiyatlar ile Almanya’daki adreslerinize 5 ila 7 iş gününde teslim ediyoruz.

Almanya’ya Ekonomik Kargo gönderimi ile Türkiye’den Almanya’nın tüm şehirlerine ve adreslerine göndereceğiniz +30 kilo/desi üzerindeki gönderilerinizi 3€’dan başlayan fiyatlar ile Almanya’daki adreslerinize 10 ila 15 iş gününde teslim ediyoruz.


Almanya Kargo Fiyatları?

Almanya Kargo Fiyatları?

Almanya kargo hesaplaması yapmak da fiyat hesaplama araçlarını kullanarak yapıldığında kolay hale geliyor.

Kargonuzun hesaplaması yapılırken kilogram cinsinden ağırlığı veya kapladığı hacim (desi)  ele alınır ve hesaplama yapılır.

Bu işlem sonunda kargonuzun ne kadar bir ücret karşılığı Almanya’ya ulaşacağı belli olur.


Almanya Kargo Fiyatı Hesaplama?

Uluslararası Kargo gönderimlerinde hacim hesaplaması olarak En X Boy x Yükseklik/5000 olarak formüle edilir.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var.

Eğer gönderiniz bir zarf değil koli ise, koli seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak gerekiyor.

Zira gönderinin hacimsel ağırlığı kolinin büyüklüğünden direkt olarak etkileniyor.

Eğer koli gereğinden büyük seçildiyse yapılan işlem sonucunda çıkacak değer yüksek olacaktır.

Kargo fiyat hesaplama da yüksek değer üzerinden gerçekleştirileceği için kargoyu gönderen daha yüksek ücret demek zorunda kalacak.

Bu durumla karşılaşmamak için en hafif gönderiyi en küçük kolide göndermek gerekiyor.

Eğer 60x40x40 ebadında bir koli ile 5 kilogramlık bir ürün gönderecekseniz, kilogram hesabına göre yaklaşık 4 kat fazla ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü işlem sonunda 19.2 sonucuna ulaşılacak. Gönderinizin kilogram cinsinden ağırlığı ise 5 kg. Kargo fiyat hesaplama, yüksek olan 19.2 değeri üzerinden devam edeceği için gönderenin cebinden daha yüksek kargo ücreti çıkacaktır.

Gönderinizin Hacimsel ağırlığını hesaplama ve çıkacak ücretleri görmek için tıklayınız.


Almanya Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır?

Avrupa Kargo ile Almanya’ya kargo gönderimi artık çok kolay!

Yukarıda bahsettiğimiz gibi 3 farklı alternatifli gönderim şeklimiz vardır ister hava yolu ister kara yolu ile size uygun bir çözümümüz her zaman vardır.

Acil tüm gönderileriniz için uçak kargo seçeneğimiz mevcutken +30 kilo ver üzeri gönderilerinizde ekonomi ekspres ve ekonomik kara yolumuz mevcuttur.

Her üç gönderi seçeneğimizde sizin adınıza tüm gümrük ve karmaşık evrak işlemlerinizi adınıza biz yapıyoruz, sizin yapmanız gereken tek şeh gönderinizi merkez ofisimize ulaştırmanız olacaktır, geri kalan tüm işlemleri uzman personelimiz gerçekleştirecektir.


Almanya Uçak Kargo

 

Almanya’ya Uçak Kargo ile Türkiye’den Almanya’nın tüm şehirlerine yapacağınız gönderileri 25€’dan başlayan fiyatlar ile kapıdan kapıya teslim hizmeti sunuyoruz, uçak kargo ile yapacağınız gönderiler ortalama teslim süresi 1 ila 3 iş günü sürmekte olup genelde 24 saat geçmeden alıcısına teslim ediyoruz. Uçak kargo ile yapacağınız +40 kilo/desi ve üzeri gönderileriniz spot fiyat uygulaması yapılır

Spot Fiyat Uygulaması?

Almanya’ya göndereceğiniz 0,500 kiloluk bir paketin gönderim ücreti 25€ dur, 1 kilo için 35€, 10 kiloluk için 150€ dur 40 kilo için ise 240€ dur.

Burada gördüğünüz gibi gönderim hacminiz arttıkça birim maliyetiniz düşmektedir, 1 kiloluk bir gönderide birim maliyetiniz 30€ iken 40 kiloluk bir gönderide birim maliyetiniz 6€ kadar düşmektedir. Kafanız mı karıştı! O zaman en basit şekilde online fiyat hesaplama aracına gidin “Teslim Ülkesi” olarak Almanya‘yı seçin ve gönderinizin ebatları ile birlikte ağırlığını girin online olarak size hesaplayalım.

Uçak Kargo Avantajları?

Almanya’ya yapacağınız Uçak kargo gönderimleri alıcısına genelde 24 saat gibi kısa bir sürede teslim olur, maksimum teslim süresi genelde 3 iş günüdür

Uçak Kargo Dezavantajları?

Hava yolu ile yapılan kargolar karayolu ile yapılan kargolardan daha maliyetlidir!

Hava yolu ile yapılan tüm gönderiler gümrüğe tabi olup, Alman hükûmetine nakliye dışında gümrük vergisinde ödemeniz gerekmektedir.

(Gümrük vergileri genel olarak (ürün bedelinin + kargo bedelinin) toplam tutarın üzerinden %21 oranında hesaplanır, ama bu oran her zaman geçerli olmaya bilir, kesin bir bilgi hiçbir zaman yoktur)


Almanya’ya Kargo ile Gönderilemeyecek Ürünler

Almanya’ya kargo ile gönderilemeyecek ürün gruplarının olduğu işlemler sırasında gözden kaçırılmamalıdır.   Ama unutulmaması gereken nokta, Türk Ticaret Kanunu’nca yasak olan hiçbir malın taşınması serbest değildir. Yanıcı ve yakıcı gönderileri işleme almak mümkün değildir.

Almanya yasaklı gönderiler listesine, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Almanya Kargoda Mevzuata Dikkat

Almanya’ya kargo gönderimi yaparken göz önüne alınması gereken kurallar ve mevzuat hükümleri var.

Türkiye’den Almanya’ya veya Almanya’dan Türkiye’ye gönderim yaparken Almanya’nın gümrük ve vergi mevzuatlarına, gümrük tarifelerine harfiyen uyulması gerekiyor.

Örneğin Almanya’ya ağırlık ve hacimsel bakımdan 70 kilogram üzeri kargo gönderlerinin, gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutularak işlem gördüğünü akıldan çıkarmamak gerek.


Almanya’ya Avrupa Kargo ile Hızlı Yurtdışı Kargo

Almanya’ya hava kargo ile gönderilecek bir gönderi Türkiye’nin birçok şehrinden aynı gün içinde yola çıkar. İstanbul’dan Paris’e, Paris’ten Adana’ya ya da Türkiye’nin doğu ucu Kars’a hava kargo ile gönderileriniz tam zamanında sahibinin eline ulaşır.

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan kalkan bir uçağa vereceğimiz kargonuz en geç 1 ila 3 iş günü içinde Berlin’deki bir evde ya da ofiste sahibinin elinde olur.

Siz kargonuzu Avrupa Kargo’ya teslim edin ve gerisini biz hallederiz.


Almanya Kargo İçin Sıkça Sorulan Sorular?

Türkiye’den Almanya’ya Kargo Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye’den Almanya’ya kargo fiyatlarını öğrenmek için, sayfanın altında duran Fiyat Al butonuna tıklamanız yeterli. Açılan sayfada ülke olarak Almanya seçtikten sonra, kolinizin ağırlığını seçtiğinizde fiyatı otomatik olarak görmek mümkündür. Almanya için 0,5kg taşıma rakamları 25 Euro’dan başlıyor ve dönemsel olarak değişiklik mümkündür. Unutmayın, düzenli gönderiniz varsa veya şirketseniz, özel indirim alma şansınız var. Ayrıca şahıs olarak da Hoş geldin İndirimi gibi kampanyalardan faydalanabilirsiniz.


Türkiye’den Almanya’ya Kargo kaç günde gider?

Merkezimize ulaşan tüm gönderilerin yurtdışı çıkışları, her gün, aynı günün akşamı (pazar günleri hariç) yapılmaktadır. Uçuşu olan tüm Almanya kargoları ortalama 1 iş gününde teslim olur. Gümrükteki incelemeler, uzak bölge teslimatları ve zorunlu gecikmeler bu süreyi uzatır.


Almanya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

Almanya için yurtdışı kargo takibi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo, tüm gönderilerini TNT, DHL, UPS ve FedEx ile çıkarmaktadır. Almanya için hazırladığımız yurtdışı evraklarında konşimentonuzun sağ üst köşesinde bir numara var. Barkodun altında bulunan bu konşimento numarasıyla tüm kargo takiplerinizi gerçekleştirebilirsiniz. AvrupaKargo.com adresindeki Yurtdışı Kargo Takip sayfasına, kargo takip numaranızı yazarak durumunu öğrenebilirsiniz veya Kargonuz hangi operatörü ile çıkarıldıysa, bizim dışımızda onların web sitesinden de takibini yapabilirsiniz.


Almanya kargo fiyatlarını değiştiren etmenler nelerdir?

Almanya’ya kargo gönderirken maliyetinizi değiştiren 2 temel unsur vardır. Bunların birincisi gönderinizin ağırlığıdır. İkinci dikkat edilen konu ise gönderinizin hacimsel (desi) ağırlığıdır. Yurtdışı express kurye gönderilerinde, bu iki değerden hangisi büyükse ondan fatura çıkar.


Türkiye’den Almanya’ya en uygun fiyata kargo nasıl gönderilir?

Avrupa Kargo, Türkiye’nin en büyük online yurtdışı kargo toptancısıdır. Binlerce müşterisi bulunmakta ve çağrı merkezi her gün binlerce müşteri talebine yanıt vermektedir. Elindeki büyük hacimle, DHL, TNT, UPS, FedEx gibi global ekspres kargo taşıyıcılarıyla kurumsal anlaşmalar yapar. Ek olarak aldığı indirimleri, avantajlı fiyatlar ile müşterilerine iletir. Almanya’ya en ucuz kargo fiyatına ulaşmak için gereken tek şey, +90 212 668 57 57 numaralı müşteri hizmetleri hattını aramak. Ek olarak info@avrupakargo.com adresine email atabilirsiniz. Unutmayın, şirketseniz veya düzenli gönderi yapıyorsanız, özel fiyatlar isteyebilirsiniz.


Türkiye’den Almanya’ya online kargo gönderimi nasıl yapılır?

Avrupa Kargo Müşteri Panelinde Gönderi Yap butonuna tıkladığınızda gönderme ekranıyla karşılaşacaksınız. Burada kargonuzun göndericisi, alıcısı, içeriği ve ölçülerini gireceğiniz bir ekran karşınıza çıkıyor. Buraya Almanya için gerekli bilgileri girdiğinizde, otomatik olarak kaydınız düşer ve kargo etiketiniz hazır olur. Sadece bu kargo etiketinden çıktı alarak, gönderinizi bize ücretsiz şekilde ulaştırabilirsiniz.


Almanya’ya en hızlı kargo hangisi?

Almanya’ya acil kargolarınız için kullanabileceğiniz en doğru seçenek Avrupa Kargo olacaktır. Çünkü Avrupa Kargo, TNT, UPS, FedEx ve DHL ile özel anlaşmalıdır. Üstelik Pazar günleri hariç her gün yurtdışı çıkışı gerçekleşmektedir. Türkiye’den Almanya’ya ortalama kargo süresi 1 iş günüdür.


Almanya’ya kargo nasıl gönderilir?

Almanya’ya kargo yollamak için yapmanız gereken, mümkün olduğunca sağlam ve küçük bir paket yapmanızdır. Kolilerinizin ölçüleri belli olduğunda, +90 212 668 5757 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp hem maliyetlerinizi öğrenirsiniz. Üstelik o ülke ile alakalı güncel bilgileri öğrenip, hem de kargo toplamalarınızı hızlıca yapmak mümkün.


Almanya için kargo ağırlık hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Almanya’ya göndermek istediğiniz paketinizin ağırlığını ölçmek için en doğru yöntem kilogram veya hacim (desi) hesaplamasıdır. Desi hesaplaması yaparken: EN X BOY X YÜKSEKLİK /5000 formülünü kullanmak gerekir. Gönderinizin ağırlığını ölçtüyseniz fiyat hesaplamaya devam edebilirsiniz. Örneğin: Almanya’ya 20 KG ağırlığında 50*40*50 ölçülerinde bir paket göndermek istediğinizde; 50*40*50 /5000 yöntemi ile Desi ağırlığını 20 KG denk geldiğini görebilirsiniz.

Almanya?

Almanya (Almanca: Deutschland, Almanca telaffuz: [ˈdɔʏtʃlant]) veya resmî ismiyle Almanya Federal Cumhuriyeti (Almanca: Bu ses hakkında Bunde Republik Deutschland, [ˈbʊndəsʁepuˌbliːk ˈdɔʏtʃlant]), Orta Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Kuzeyinde Kuzey Denizi, Danimarka ve Baltık Denizi; doğusunda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyinde Avusturya ve İsviçre; batısında Fransa, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda bulunur. Ülke, coğrafi olarak ılıman iklim kuşağında yer alır ve yüzölçümü 357.578 km2dir.

Topraklarında yaşayan yaklaşık 83 milyon kişilik nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük nüfusuna sahiptir ve bu nüfusun, Birleşmiş Milletler tahminine göre, %14,88 oranında göçmenlerden oluşmasıyla Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra, dünyanın en çok göç alan ikinci ülkesidir. Ülkenin başkenti Berlin, aynı zamanda en yüksek nüfuslu şehri olup Berlin’i sırasıyla Hamburg, Münih ve Köln takip eder.

Almanya Ekonomisi?

Almanya Avrupa’nın en büyük ulusal ekonomisi, dünyada üçüncü en büyük gayri safi yurt içi hasılaya sahip ülke, satın alma gücü paritesine göre beşinci ülke konumundadır; 2007 yılındaki reel büyüme oranı %2,4’tür. Sanayileşmesinden beri ülke; küresel ekonomide bir lokomotif, yenilikçi ve öncü olarak rol almıştır. “Made in Germany” etiketli ihraç malları ülkenin zenginliğindeki ana unsurdur.

Almanya 2017 yılındaki $1.401 trilyon dolarlık ihracatıyla dünyanın en fazla ihracat yapan ülkesi olmuştur. Ülke; Euro Bölgesi ülkelerine dahildir ve 165 milyar euro ticaret fazlasına sahip olmuştur. Toplam gelirinin %70’ini hizmet sektörü, %29.1’ini endüstri alanları ve %0,9’unu da tarım sektörü oluşturmaktadır. Üretilen ürünlerin büyük çoğunluğunu otomobil, makine, metal sanayi ve kimyasal madde kollarındaki mühendislik ürünleri oluşturmaktadır. Almanya dünyadaki rüzgâr türbinleri ve güneş enerjisi teknolojisi alanında bir numaralı üreticidir. Her yıl Hannover, Frankfurt ve Berlin gibi birçok Alman şehrinde büyük uluslararası ticaret fuarları ve kongreler düzenlenmektedir.

Kaynakça; https://tr.wikipedia.org/wiki/Almanya